Jak pielęgnować aparaty słuchowe?

Aby aparat słuchowy działał prawidłowo przez wiele lat ważne jest, aby odpowiednio go pielęgnować. Dotyczy to zarówno aparatów słuchowych wewnątrzusznych jak i zausznych (BTE, RIE).

Po zdjęciu aparatu wyłącz go oraz wytrzyj miękką i suchą ściereczką lub chusteczką. Woskowinę lub zabrudzenia usuń przy pomocy szczoteczki dostarczonej razem z Twoimi aparatami słuchowymi ReSound. Pomocne mogą być również delikatne płyny do czyszczenia i dezynfekcji aparatów słuchowych.

Zawilgocone aparaty, na przykład przez pot, deszcz czy nawet przypadkowy prysznic z aparatami na uszach, powinny zostać wysuszone przy pomocy specjalnych kapsuł osuszających lub elektrycznych suszarek (które dodatkowo potrafią zdezynfekować aparaty słuchowe).

Pamiętaj! Jeśli nie będziesz używać aparatu przez dłuższy czas wyłącz go, wyjmij baterię i schowaj w pudełku dostarczonym wraz z aparatem ReSound.

Wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji możesz nabyć u swojego protetyka słuchu. Udzieli Ci on również dokładnych informacji w jaki sposób dbać o aparaty, aby mogły nieprzerwanie towarzyszyć Ci w codziennym życiu.

„Czyszczenie aparatów RIE”

„Czyszczenie aparatów zausznych (BTE) z indywidualną wkładką uszną”

„Czyszczenie aparatów zausznych (BTE) z cienkim dźwiękowodem Thin Tube”